Kariyercim Blog Yazıları

Sistemde Şuanda 7654 okunması gereken makale var.

Mezun Olmadan Önce Öğrenmeniz Gerekenler
  • admin
  • 25-Ocak-2019
  • 0 yorum
996 Okundu

Mezun Olmadan Önce Öğrenmeniz Gerekenler

Akademik hayatınız boyunca birtakım dersler ve sınavlarla ilgilenmekten ve bilgilerinizi sürekli yenileyip güncel tutmaktan dolayı hayatınızda önem verdiğiniz veya yapmak istediğiniz şeyleri erteleyebilir veya yapmayı unutabilirsiniz. Akademik hayatınız uzun ve yorucu bir süreç olacağından kendinizi sadece eğitim alanında değil pek çok konuda geliştirip değiştirmeniz gerekecektir. Gelişen ve değişen dünya şartları her alanda kendisini göstermektedir. Bu durum elbette eğitim sistemini de etkileyip değiştirecektir. Bu değişime ayak uydurmak sizi akademik kariyeriniz dışındaki pek çok konuda yetkin kılacaktır.

Hayat Boyu Öğrenmeyi İlke Haline Getirin

Günümüzün gelişen ve değişen şartlarında eğitim sonsuz ve sınırsız bir alan haline gelmeye başlamıştır. Yaşam boyu öğrenme ise sadece akademik kariyer için eğitim almak ve bu eğitimi okul sıralarının dışına çıkarabilmektedir. Bu sebeple okul eğitimi dışında arta kalan zamanlarınızda kişisel yetenek ve isteklerinize göre kendinizi geliştirip eğitim almanız oldukça önemlidir. Bu tür eğitimler veren kurumlar günümüzde oldukça yaygındır ve çoğunlukla ücretsizdir.

Zamanınızı Değerlendirin

Akademik eğitimizin bitmesiyle iş alanına atılmanız gerekecek ve sizden beklenecektir. Bu sebeple zamanınızı verimli kullanın, seyahat edin, gezin, hangi alanda akademik eğitim aldıysanız o alanda yarı zamanlı veya kısmî zamanlı olarak çalışın. Bu size deneyim kazandıracaktır. Kitap okuyarak kendinize zaman ayırın. İnsanlarla iletişim halinde olun. Erken yatıp kalkmaya alışın ve spor yapmayı kesinlikle alışkanlık haline getirin.

Sosyal bağlantılarınız bu yazıyı okumak isteyebilir.
    • Yavuzhan KELEŞ
    • Blog Yazarı
Profilinizi oluşturmak için, biraz hayat hikayenizi anlatın. Bu alan, herkesçe görünebilir.

Sen de Yorumla!

Abone Ol

En Son Eklenen Yazılar