Kariyercim Blog Yazıları

Sistemde Şuanda 7654 okunması gereken makale var.

Ön Yazı Nedir?
  • admin
  • 20-Ocak-2019
  • 0 yorum
504 Okundu

Ön Yazı Nedir?

Ön yazı, iş başvurularında en önemli noktalardan birisidir. Ön yazının etkileyici ve düzenli bir şekilde yazılması, işveren tarafından ilgi görebilir. Biz de size sitemiz içerisinde iş başvurularında neler yapılması gerektiği ve ön yazı ile ilgili eğitim veriyoruz. Siz de sitemizi ziyaret ederek eğitimlere katılabilirsiniz.

Ön Yazı Neden Önemlidir?

Ön yazı, iş başvurularında işverene özgeçmiş ile birlikte gönderilen kısa bir tanıtım bilgisi şeklinde olan yazılardır. Aday kendisini ön yazı ile kısa bir şekilde tanıtır. Ön yazı belirli bir düzen ile yazılmalıdır. Ön yazı giriş, başlangıç, ilk, orta ve son paragraf bölümlerinden oluşur. Ön yazı her aday için farklı başlangıç bölümlerinden oluşur. Siz de sitemize giriş yaparak ön yazı örneklerini inceleyebilir, eğitim alabilirsiniz.

Ön Yazı Nasıl Olmalıdır?

Ön yazı, kısa ve net bir üslupla yazılmalıdır. İçerikte başvurulan pozisyona ne kadar istekli olunduğu ile ilgili ifadeler yer almalıdır. Ön yazılar başvuru yapılan her işe özel olmalıdır ve yazıda pozisyonun kişiye uygunluğu kısaca anlatılmalıdır. Etkili bir ön yazı, kişinin özelliklerini yansıtmalı ve özgün olmalıdır. Özgün bir içeriğe sahip olan ön yazılar, işverenin etkilenmesi açısından büyük önem taşır. Bunun yanı sıra içerik resmi bir dille yazılmalıdır. Siz de etkili ve kurallara uygun bir ön yazı yazarak işverenleri etkilemek istiyorsanız sitemizi mutlaka ziyaret edin ve eğitimlerden yararlanın.

Sosyal bağlantılarınız bu yazıyı okumak isteyebilir.
    • Yavuzhan KELEŞ
    • Blog Yazarı
Profilinizi oluşturmak için, biraz hayat hikayenizi anlatın. Bu alan, herkesçe görünebilir.

Sen de Yorumla!

Abone Ol

En Son Eklenen Yazılar