Kariyercim Eğitimler

Sistemde Şuanda 7654 okunması gereken makale var.

  • admin
  • 31-Ocak-2019
  • 0 yorum
339 Okundu

Anahtar Kelime Seçiminde Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Anahtar kelime web sitelerimizin arama motorlarında üst sıralara gelmesi için bize yardımcı olan en önemli faktördür. Web dünyasında yer alan herhangi bir site ister SEO çalışması yapmış olsun, ister yapmamış olsun kesinlikle ilk olarak anahtar kelime analizi yapmalıdır. Bu konu blog yazarlığı eğitimi almış olan herkes tarafından bilinir.

Sadece blog sitelerinde değil diğer birçok çeşit forum, film ve benzeri gibi sitelerde de anahtar kelime kullanımının önemi büyüktür. Anahtar kelimeleri analiz etmek için ise bize gerekli olan yegâne unsurlar sabır ve dikkatli davranışlarımızdır. Sağlam temeller üzerine kurulmayan bir blog sitesi ne yazık ki ne kadar SEO alanında çalışmalar gerçekleştirilse de arama motorları algoritmaları tarafından üst sıralara çıkamayacaktır.

Anahtar Kelime Seçimi ve Ziyaretçilerimizi Anlamak

İyi bir anahtar kelime seçimi yapabilmek için farklı alternatif seçenekler mevcuttur. Şöyle ki iyi bir analiz için blog yazarlığı eğitimi alınması şart değil fakat yine de bir şeyler bilinmesi gerekiyor. İlk olarak ziyaretçilerimizin ne istediğini, onların hangi kelimeler üzerinden arama yaptıklarını öğrenmeli ziyaretçilerimizin isteklerine göre anahtar kelime seçiminde bulunmalı ve onları anlamalıyız. Bir blog oluşturan pek çok kişinin genelde yapmış olduğu en büyük hata zirvedeki anahtar kelimeleri kullanmasıdır. Oysa rekabet oranı düşük olan anahtar kelimeleri kullanması onun için daha verimli olabilir.

Rekabet Oranı Düşük Anahtar Kelime Seçilmeli

Eğer zirvede olan anahtar kelime kullanılırsa web sitemiz sayısız site arasında kaybolabilir ve arama sonuçlarında yükselmek yerine düşüş yaşanabilir. Bu sebepten ötürü arama hacmi yüksek olan anahtar kelimeler kullanmak yerine, Google anahtar kelime planlayıcı aracını kullanarak en yüksek ihtimal arama hacmi orta düzey olan anahtar kelimeleri tespit etmeli ve bu doğrultuda SEO çalışmaları gerçekleştirmelidir.

  • Eğitim Adı : Blog Yazarlığı Eğitimi
  • Eğitim Türü : Hazır Eğitim
  • Eğitim Türü : Bedava

Sen de Yorumla!