Kariyercim Eğitimler

Sistemde Şuanda 7654 okunması gereken makale var.

  • admin
  • 1-Şubat-2019
  • 0 yorum
452 Okundu

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

İstediğimiz her türlü bilgiye saniyeler içerisinde ulaşabilirlik sağlayan internet web sayfalarından oluşmakta ve bu web sayfalarına ulaşmanın yolu da arama motorlarından geçmektedir. Artık herkes spesifik olarak gireceği web sayfasının adresini biliyor bile olsa arama motoruna anahtar kelime yazarak istediği siteye ulaşmaktadır.

SEO ve Blog Yazarlığı

Örnek verecek olursak “Bulut” adında bir gazetemiz olsun, sanmıyorum ki artık kimse adres çubuğuna gidip www.bulut.com.tr yazsın. Tek yapmamız gereken “Bulut Gazetesi” yazmak ve ilgili arama sonucuna tıklamak. Bu yüzden kullanılacak anahtar kelimeler ve kullanım stratejileri çok önemlidir. Blog yazarlığında da içerik üretimi yapılırken SEO kurallarına dikkat edilmelidir. Blog yazarlığı eğitimi verilirken ya da alınırken üzerinde durulması gereken önemli noktalardan biri de arama motoru optimizasyonudur.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Can alıcı olan noktaya yavaş yavaş geliyoruz, aradığımız bir site, bir bilgi, herhangi bir medya (görse-işitsel) eğer aramalarda üst sıralarda çıkıyorsa daha güvenilir, ziyareti daha yüksek ve daha genel geçerliğe sahiptir gözüyle bakılmaktadır. Bir sitenin aramalarda ilk sıralarda çıkması, kullanıcı ziyaretlerinin çok olması tamamen arma motoru optimizasyonu ile ilgilidir. Search Engine Optimization kısaca dilimize arama motoru optimizasyonu olarak geçmiştir.

Bu iş web sayfamızın bir uzman tarafından optimizasyon kurallarına göre düzenlenmesi ve arama sonuçlarına göre mümkün olduğu kadar nokta atışı şekilde arama sonucu olarak kullanıcı ile buluşturulmasıdır. Arama motoru optimizasyonu bir web sitenin ya da arama sonuçları ile ilgili web sayfasının üst sıralarda çıkmasına da yardımcı olur. Hazırlanacak olan blog sayfaları da bir web sayfası olduğu için blog yazarlığı eğitimi söz konusu olduğunda hazırlanacak olan içeriklerin SEO kurallarına göre üretilmesi önem taşır.

  • Eğitim Adı : Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?
  • Eğitim Türü : Hazır Eğitim
  • Eğitim Türü : Bedava

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.