Kariyercim Eğitimler

Sistemde Şuanda 7654 okunması gereken makale var.

  • admin
  • 1-Şubat-2019
  • 0 yorum
345 Okundu

Başlık Seçimi ve Görsel Kullanımı Nasıl Yapılmalıdır?

Arama motorlarında yapılan sorgularda web sitenizin bilinirlik düzeyini ve sıralamasını yükseltmek için başlık seçimi ve ilgili başlığın içerisinde yer alacak olan görseller oldukça önemlidir. Başlık seçimini SEO kurallarına uygun bir şekilde ayarlamak, içeriğe eklenecek olan görselleri SEO uyumlu olarak eklemek blog yazarlığı eğitimi almış veya almamış olan herkesin bilmesi gereken bir şeydir. En azından blog yazarlığı ile alakalı acemi seviyede de olsa bir takım bilgilere sahip olunmalıdır.

Başlık Seçimi İçerik ile Uyumlu Olmalıdır

Yazınıza belirleyecek olduğunuz başlık kesinlikle içeriğiniz ile doğrudan bağlantılı ve alakalı olmak zorundadır. Aksi halde web sitenizin arama motorları algoritmaları tarafından güzel bir yerlere gelmesi zor olabilir. Bu blog yazarlığı eğitimi almış olan her bireyin sürekli söylemiş olduğu bir şeydir. Başlık seçerken içerik ile uyumlu olmasının yanı sıra, içeriğin içinde yer alacak olan anahtar kelime hem başlığın içinde yer almalı hem de URL yapısının içinde bulunmalıdır. Ayrıca yazınız için planlamış olduğunuz hedefe ulaşabilmek için yazı başlığını SEO uyumlu hale getirmelisiniz.

Görsel Seçimi ve Alt Etiketler

Yine daha önce bahsi geçtiği gibi içeriğinize ekleyeceğiniz görsel konu başlığı ve bu başlık altında barınan içerik ile alakalı olmalıdır. İçeriğe ise ilgi çekici olmakla beraber, yazıda bahsi geçenlere uyumlu olacak şekilde bir veya birden fazla görsel entegre edilmeli ve bu görsele alt etiket belirlenmelidir. Belirleyeceğiniz alt etiketin içerisinde kesinlikle yazacağınız yazı için seçmiş olduğunuz anahtar kelimenin bulunması şarttır. İyi bir başlık seçimi, analiz edilerek seçilmiş bir anahtar kelime ve son olarak yazı ile alakalı olan SEO standartlarına uygun bir görsel arama motorlarında yükselmenize olanak tanıyacaktır.

  • Eğitim Adı : Blog Yazarlığı Eğitimi
  • Eğitim Türü : Hazır Eğitim
  • Eğitim Türü : Bedava

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.