Kariyercim Eğitimler

Sistemde Şuanda 7654 okunması gereken makale var.

  • admin
  • 1-Şubat-2019
  • 0 yorum
1.131 Okundu

Blog Nedir?

Web tabanlı bir paylaşım alanı olarak bilinen blog siteleri, bireylerin deneyimlerini ve bilgilerini başkaları ile paylaşabilecekleri bir ağ tabanı olarak da tanımlanabilmektedir. WeB-LOG’in kelimelerinin kısaltılmasından oluşmuş ve bireylerin hayatlarına dahil olmuş olan blog siteleri bir çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Blog yazarlığı eğitimi ile bu sitelerde nasıl bir yazı türünün belirleneceği ve hangi tür blog sitesinin hazırlanacağı gibi konularda yardım alınabilir.

Blog ile Web Sitesinin Farkı

Bireylerin en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi olan blog sitesi ile web sitesi arasındaki fark, internet sitelerinin kendi içlerinde türlere ayrılması ile ortaya çıkmaktadır. Portal sitesi, forum sitesi ve blog sitesi olmak kaydı ile üç farklı ana etmene ayrılan web sitelerinin bir alt kolu olarak blog sitelerini tercih edebilmek mümkün olur. Blog sitesi kendi içerisinde de farklı alanlara ayrılmakta ve kullanıcıların bu türler üzerinden okuyucuları ile buluşmaları mümkün olmaktadır.

Blog Türleri

Bir blog sitesi açmayı düşünen kişiler için blog yazarlığı eğitimi almak, kullanılan yazı dilinin geliştirilmesi için oldukça önemlidir. Bilgi verme amaçlı blog sitelerinin yanı sıra, kişisel blog sayfalarını hayata geçirebilmek de mümkün olur. Spor, aşk, iş, yaşam, sağlık, yemek vb. daha pek çok konu üzerinden blog sayfası kurulabilir. Kendinizi ve deneyimlerinizi sanal ortamda ifade etmek ve bu konuda pek çok kişiye erişim sağlamak için blog sitesi açabilirsiniz.

  • Eğitim Adı :
  • Eğitim Türü :
  • Eğitim Türü :

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.