Kariyercim Eğitimler

Sistemde Şuanda 7654 okunması gereken makale var.

  • admin
  • 1-Şubat-2019
  • 0 yorum
461 Okundu

Blog Sayfası Nasıl Açılır?

Web sitelerinin ve sosyal medya uygulamalarının çok hızlı bir şekilde gelişmesi ile blog sayfalarına olan ilgi de günden güne artmaktadır. Bireylerin kendi deneyimlerini anlattıkları blog sayfaları, bu deneyimi yaşamak isteyen kişilere bir rehber niteliği taşımakla beraber blog yazarlığı eğitimi ile profesyonel bir web sitesi kurulabilir. Blog sayfası açmak için bazı adımları takip etmek, bazı etmenlere dikkat ederek yazı yazmak ve hitap edilecek kitleye göre içerik oluşturmak gerekir.

Blog Konusunu Seçme

Blog sayfası açmak için öncelikle hangi alanda yazı yazılacağına karar verilmesi gerekir. Bireyin kendi deneyimlerini aktaracağı alan çok çeşitli olmakla beraber yazılacak yazının ilgi alanı doğrultusunda olmasına özen gösterilmelidir. Blog sayfası için gerekli olan konunun bulunması ile okuyucuya nasıl hitap edileceğine karar verilmelidir. Blog yazarlığı eğitimi ile bu alanda gerekli olan destek alınabilir. Site kurulurken blogger ya da wordpress arasında platform seçimi yapmak gerekir.

Blog Sitesini Kullanma

Blog sitesini hayata geçirmek için platform seçiminin tamamlanması ile beraber hosting alımının yapılması gerekecektir. Web sitesine ziyaretçi çekebilmek adına gerekli olan hosting sunucusu, bir firma belirlendikten sonra alınabilir. Hosting sunucusunun alımı ile blog sitesinin tarayıcı adını belirleyebilmek adına alan adınının da satın alınması gerekmektedir. WordPress kurulumunun blog sitesine tanımlanması ile beraber siteye uygun olan bir tasarımın belirlenmesi ile yazılar yayınlanır.

  • Eğitim Adı :
  • Eğitim Türü :
  • Eğitim Türü :

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.