Kariyercim Eğitimler

Sistemde Şuanda 7654 okunması gereken makale var.

  • admin
  • 31-Ocak-2019
  • 0 yorum
507 Okundu

Blog Yazarlığı

Blog yazarlığı son zamanlarda aktif bir şekilde internet deneyimi olanların sıkça tercih ettiği bir eylemdir. Ayrıca internet dünyası hakkında yeterli bir bilgiye sahip olmadığı halde blog yazanlarda mevcuttur. Hatta çoğu zaman blog yazarlığı eğitimi almamış olan birinin, eğitim alan kişiye göre arama sonuçlarında daha iyi yerlere geldiğini bile görebiliyoruz. Zira internet üzerinde blog sitemiz hakkında sadece arama motorlarında yükselmek için ayrıntılı bir şekilde eğitim almadan da bilgi sahibi olabilmek mümkün.

Genel Blog Yerine Niche Blog

Öncelikle bu konuda uzmanlaşmış ve blog yazarlığı eğitimi almış kişilerin önerisi kesinlikle bilgi sahibi olduğunuz alanda bir blog açmanızdır. Yani tek bir alanda bilgi sahibi olduğunuz bir niche bloğunuz olmalı. Artık son zamanlarda genel bir blog yerine niche bir blog daha iyi iş yapabiliyor. Fakat bununla sınırlı değil blog yazarlığı yapabilmek için bazı ipuçları vardır. Bu ipuçlarına ve bilgilere internet üzerinden kolay bir şekilde erişip bilgi sahibi olabilir ve bu doğrultuda arama motorları tarafından sevilen bir blog oluşturabilirsiniz.

Blog Yazabilmek İçin İpuçları

İlk olarak bilgi sahibi olmak gerekiyor bahsedildiği gibi. Eğer herhangi bir alanda bir bilgi birikiminizin olmadığına inanıyorsanız, ilgi duyduğunuz bir etkinlik üzerine yoğunlaşabilir ve bu hobiniz ile alakalı bilgi edindikten sonra bir blog oluşturabilirsiniz. Ya da öğrendikçe, bilgi sahibi oldukça içerik paylaşabilirsiniz. Sonraki etapta ise hedef kitlenizi belirlemeniz gerekiyor. Zaten eğer sizin ilgi duyduğunuz alanda oluşturduğunuz bir bloğa, aynı ilgiye sahip kişiler yönelecektir.

Tamda bu esnada blog kategorisine uygun ilgi çekici içerikler paylaşmak gerekiyor. Ayrıca ziyaretçilerinizin tepkisine ve ilgi alakasına göre seo uyumlu olmak şartıyla içerikler paylaşmanız daha akıl karı olacaktır. Ayrıca içerik oluştururken yazım hatalarından kaçınmalı, dil bilgisine hâkim olmalısınız. Son olarak arama motorlarının seveceği şekilde bir içerik oluşturarak arama sonuçlarında yükselmeniz kaçınılmaz olabilir.

  • Eğitim Adı : Blog Yazarlığı Eğitimi
  • Eğitim Türü : Hazır Eğitim
  • Eğitim Türü : Bedava

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.