Kariyercim Eğitimler

Sistemde Şuanda 7654 okunması gereken makale var.

  • admin
  • 1-Şubat-2019
  • 0 yorum
323 Okundu

Giriş Gelişme ve Sonuç Nasıl Uygulanmalıdır?

Ücretli ya da ücretsiz olarak bir internet sitesi ve bu siteyi blog şekline getirerek yazılan yazıları güncel bir şekilde takipçilerin bilgisine sunma işlemine blog yazma denmektedir. Belli konular veya birçok konu hakkında bilgi güncelleme işlemine denmektedir. Blog yazarlığı eğitimi sayesinde kolayca para kazanabilirsiniz. Peki, nasıl yazılır giriş, gelişme ve sonuç işlemi nasıl olmalıdır bunlardan bahsedeceğiz.

Blog Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Bu yazarlıkta uygun bir konu seçilir. Konular hakkında araştırmalar yapılarak rakiplerin analizi sağlanır. Araştırmaların sonucunda ortaya bir plan çıkarılır. Sonrasında ücretli veya ücretsiz web sitesi açılır. Seçilen konu üzerine araştırmalar yapılır ve yeni konular üretilir. Satış ortaklığı sistemi tercih edilerek seçilen konuya göre pazarlama yapılır ve kazanç elde edilir.

Oluşturulan blogda tanıtım yazıları yazılıp bu yazılardan para kazanılır.

Blogda Giriş, Gelişme, Sonuç Bölümü

Bloglarda giriş bölümü açık ve sade bir dille yazılmalıdır. Okuyucunun dikkatini çekecek şekilde yazılmalıdır. Kısa ve akıcı olmalıdır. Makale içerisinde diyalog oluşturulmalıdır.

Gelişme bölümünde ise konu ile alakalı gözlemler anlatılıp çözümün yapıldığı asıl bölümdür. Her paragraf en az üç cümleden oluşmalıdır. Paragraf çok uzun olmamalıdır.

Yazılan yazının özetlenip geçerli bir karara verildiği sonuç bölümüdür. Okuyucuyu sonuca eriştirebilecek şekilde sonlanmaktadır.

İyi bir blog yazarı olmak için iyi bir blog yazarlığı eğitimi almak şarttır.

  • Eğitim Adı :
  • Eğitim Türü :
  • Eğitim Türü :

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.