Kariyercim Eğitimler

Sistemde Şuanda 7654 okunması gereken makale var.

  • admin
  • 1-Şubat-2019
  • 0 yorum
293 Okundu

İçerik Uzunluğu Ne Kadar Olmalı?

Blog yazarlığı eğitimi hakkında bilgi vermeden önce blog yazarı nedir kısaca bilgi vermemiz daha verimli olacaktır. Belirli konuda veya belirli bir amaca yönelik resim, video ve içerik kullanarak web tabanlı olarak oluşturulan ve blog olarak adlandırılan platformlarda içerik üreten kişiler blog yazarı adı verilmektedir.

Blog yazarı bir amacı olsun ya da olmasın hazırladığı blog aracılığı ile okuyucularına, takipçilerine ve ziyaretçilerine bir konu, durum ya da olay hakkına bilgi aktarımında bulunur.

İçerik Uzunluğu Önemlidir

Blog yazarlığı eğitimi verilirken ya da eğitim alınırken ya da içerik üretilirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de içerik uzunluğudur. Konuşmalar ve elbiseler hakkında bir deyiş vardır ki konuyu güzel özetlemiştir, deyiş şöyledir. “ikisi de konuyu kapatmak için yeterli uzunlukta olmalıdır.” İdeal içerik uzunluğu 2000 – 2500 kelime arasında olmalıdır. Bu da yaklaşık olarak 7 dakikalık bir okuma süresine denk gelmektedir.

Google’a Göre 200’den Fazla Kriter Vardır  

Google’a göre arama sıralamalarında üst sırada çıkmak yani verilen arama kriterlerine göre listelenen sonuçların arasında ilk sıralarda olmak için 200’den fazla kriter söz konusu. Bu 200’den fazla kriterden bir tanesi de içerik uzunluğudur. İçeriklerimizin Google dostu olup olmadığı büyük önem taşımaktadır. Yapılan araştırmaya göre ilk 10 blog sitesinin kelime sayısı 2000 – 2500 arasındadır.

  • Eğitim Adı : Blog Yazarlığı Eğitimi
  • Eğitim Türü : Hazır Eğitim
  • Eğitim Türü : Bedava

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.