Kariyercim Eğitimler

Sistemde Şuanda 7654 okunması gereken makale var.

  • admin
  • 1-Şubat-2019
  • 0 yorum
354 Okundu

SEO’ya Uygun Makale Nedir?

Herhangi bir konu hakkında bilgi vermek, düşünce ve görüşleri aktarmak amacıyla yazılan yazılara makale adı verilmektedir. Herhangi bir konu hakkında Google üzerinde ufak bir araştırma yapıldığı takdirde, sırf Google arama sıralamasında üst sıralara gelebilmek için yersiz yere uzun, konuyla alakası olmayan ve asla işe yaramayan makaleler olduğu rahatlıkla gözlemlenecektir.

Bu yüzden Blog yazmak isteyen herkesin öncelikle blog yazarlığı eğitimi almasında fayda vardır. Blog yazarlığının herhangi bir okulu olmadığı için bu eğitimi internetten araştırma yaparak ve SEO hakkında gerekli bilgiler edinilerek başlanması gerekmektedir çünkü Google arama sıralamasında üst sıralara çıkmanın en iyi yolu SEO uyumlu ve özgün makaleler yazmaktan geçmektedir.

Özgün Makalenin Önemi

İnternet ortamında bulunan sayısız makalelerden herhangi birini alıp, olduğu gibi sitenizde yeni yazı olarak kullandığınız takdirde, Google bu durumu hemen tespit edecek ve sitenize kopya site damgası vurup, eksi puanı verecektir. Herhangi bir konu hakkında makale yazmak istediğinizde farklı sitelerden bilgi toplasanız dahi bunu kendi cümlelerinizle ve kendi bakış açınızla kaleme döküp, okurlarınıza aktarmanız gerekmektedir.

Blog yazarlığı eğitimi herhangi bir okulda verilmese dahi özgün makale üretme konusu kafada oturtulduğu takdirde Google arama sıralamasında üst sıralara yerleşilecektir.

SEO Nedir?

SEO, Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltılmış halidir. SEO uyumlu makaleler üretildiği takdirde arama sıralamasında üst sıralarda gözükme şansı artmaktadır. Sonuç olarak SEO, doğal yöntemlerle ulaşılması güç olan popülerliğe, doğal gibi görünen yollar kullanılarak arama motorlarında üst sıralarda listelenme yani popülerlik kazanma metodudur.

  • Eğitim Adı : Blog Yazarlığı Eğitimi
  • Eğitim Türü : Hazır Eğitim
  • Eğitim Türü : Bedava

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.