Kariyercim Eğitimler

Sistemde Şuanda 7654 okunması gereken makale var.

  • admin
  • 2-Şubat-2019
  • 0 yorum
323 Okundu

Az Konuşup Çok Dinleyerek Nasıl Satış Yapılır?

Profesyonel satış temsilcileri, ürün pazarlama için belirledikleri sürenin büyük bir çoğunluğunu müşterilerinin konuşmaları için ayırırlar ve bu zaman diliminde müşterilerini dinleyerek, ihtiyaç analizi yaparlar. Geri kalan zamanda ise belirledikleri ihtiyaç analizine göre ürünlerini neden almaları gerektiğini anlatırlar ve ürüne olan ihtiyaçlar durumları ile ilgili kısa ve öz sorular sorarlar. Çok konuşmak genellikle müşteriyi sıkacaktır. Müşteri çeşitli bahanelerle sizi göndermeye çalışacaktır. Satış teknikleri eğitimi kısa sürede doğru müşteriye ulaşmak ve ürün satışı gerçekleştirerek karlılığı artırmayı amaçlamaktadır.

Doğru Anlaşılmak

İnsanlar farklı kişiler ile iletişim kurduklarında, çok konuşarak daha iyi anlaşıldıklarını düşünürler. Bu yanlış bir görüştür. Az konuşup çok dinlediğinizde karşınızdaki kişi sizi daha iyi anlayacaktır. Az konuşmak, doğru ve güzel konuşmayı doğuracaktır. Satış teknikleri eğitimi tüm satış temsilcilerine hangi durumlarda nasıl konuşulması gerektiğini göstermektedir. Satış işlemlerinde müşterinin daha fazla konuşmasını sağlayarak, müşterinizi iyi analiz edebilirsiniz. Daha sonra siz yaptığınız analizlere göre konuşmalar yaparak ürününüzü rahatlıkla pazarlayabilirsiniz.

Sağlıklı İletişim Kurabilmek

Kendinizi en doğru şekilde ifade edebilme ve sağlıklı iletişim kurabilmenin en etkili yolu az konuşmak ve çok dinlemektir. Karşınızdaki kişinin duygu ve düşüncelerini öğrenmeden, konuşmanız yeni sorunlara yol açabilecektir. Pazarlama işlerinde de müşterinin konuşmasını dinlemeli ve ihtiyacı oranında ürün tanıtımınızı yapmalısınız. İhtiyacı olmayan bölümler ile ilgi konuşmanız müşterinizde olumsuz etkiler bırakabilecektir.

  • Eğitim Adı : Satış Teknikleri Eğitimi
  • Eğitim Türü : Hazır Eğitim
  • Eğitim Türü : Bedava

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.