Kariyercim Eğitimler

Sistemde Şuanda 7654 okunması gereken makale var.

  • admin
  • 2-Şubat-2019
  • 0 yorum
348 Okundu

Müşteriden Referans Nasıl Alınır?

Satış sektöründe referans bir anlamda müşterilerin satıcıyı başkalarına tavsiye etmesi olarak ortaya çıkıyor. Satıcıya referans olan bir müşterinin satıcının diğer müşterilerine daha iyi satış yapmasında önemli etkisinin olduğu biliniyor. Müşterilerin tavsiyesi, bir satıcının satış yapmak istediği yeni müşterilerine gösterebileceği en iyi kanıt olarak görülüyor. Ayrıca referans alabilmek, bir satıcının gerek duyduğu en önemli becerileri arasında yer alıyor. Satışları artırabilmenin en önemli kriterinin düzenli olarak yeni müşteri portföyü oluşturmaktan geçtiği ortaya çıkıyor. Müşteriden referans nasıl alınır konusunda satış teknikleri eğitimi almak satıcılar açısından büyük önem taşıyor.

Satışta Kolay İkna Etme Yöntemleri

Satış biliminin ikna bilimi ile iç içe olduğu görülüyor. Satışta insanları ikna edebilmenin farklı yöntemleri bulunuyor. Bu faktörler satıcıya karşısındaki kişiye evet ya da hayır dedirtebilmek için önemli ipuçları sunuyor. Müşteriler ile satış sürecine girmeden önce samimi bir şekilde sohbet kurulması satışı artırmanın en etkili yöntemleri arasında gösteriliyor. Diğer taraftan bir satıcının piyasada sayılı bulunan ürünü müşterisine satmasının kolay olduğu ortaya çıkıyor. Örneğin bir satıcının müşterisine ”bu üründen sadece 10 tane kaldı ve bir daha bulunmayacak” türünde yapacağı açıklamanın ürün satışında oldukça etkili olduğunu ortaya koyuyor.

Müşteri Nasıl Karşılanmalıdır?

Satış teknikleri eğitimi, satıcılara müşterilerini iyi ve etkili bir şekilde karşılamaları konusunda farklı metotlar sunuyor. Müşteri ile kurulan ilk göz teması kurmak, gülümsemek ve enerjik olmak bu metotlar arasında en önemlileri olarak ortaya çıkıyor.

  • Eğitim Adı : Satış Teknikleri Eğitimi
  • Eğitim Türü : Hazır Eğitim
  • Eğitim Türü : Bedava

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.