Kariyercim Eğitimler

Sistemde Şuanda 7654 okunması gereken makale var.

  • admin
  • 2-Şubat-2019
  • 0 yorum
370 Okundu

Müşteriler Satın Almaya Nasıl İkna Edilir?

Satış ve pazarlama alanında en önemli detaylardan bir tanesi müşterinin ikna edilmesidir. Müşteri ikna edildikten sonra geriye kalan sadece satışın sonlandırılması olacaktır. Bundan dolayı müşteri odaklı satış denemeleri yapmak her zaman daha kolay sonuçlar verecektir. Satış teknikleri eğitimi konusunda bu noktaya önem verilmesinin arkasında yatan neden de budur. Müşteriyi ikna etmek için uygulanması gereken kurallar takip edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken detaylar atlanmamalıdır.

Müşteriye Yaklaşım

Müşterinin satış yapmaya karar vermesi için yapması gereken müşteri temsilcisinin ne istediğini anlamasıdır. İstek ve talepleri anlaşılan müşteri satın almaya daha kolay karar verir. Bundan dolayı gereken düzeyde ilgi ile saygı ve mesafeyi koruyarak olabildiğince dikkatli olmak gerekir. Müşteri dinlenmediği veya fazla baskı gördüğü bir yerden alışveriş yapmak isteyecektir.

Ürün ve Fayda Analizi

Müşterinin istek ve taleplerini dinledikten sonra geriye kalan ise müşteriye ürün ve fayda analizini aktarmaktır. Bir ürün veya hizmeti satın aldıktan sonra ne gibi hizmetlerden yararlanacağını bilen müşteri daha fazla ürünü satın alma fikrine yaklaşır. Satış teknikleri eğitimi konusunda bu duruma yer verilir. Bundan dolayı ürünü satın almanın müşteriye ne katacağı konusunda bilgi vermek önemlidir. Aksi durumda müşteri istekleri olsa bile ürünün amaçlarını kendine yakın görmesi durumunda ihtiyaç olduğunu fark eder ve satın almak isteyebilir. Fazla ısrar etmemek de önemlidir.

  • Eğitim Adı : Satış Teknikleri Eğitimi
  • Eğitim Türü : Hazır Eğitim
  • Eğitim Türü : Bedava

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.