Kariyercim Eğitimler

Sistemde Şuanda 7654 okunması gereken makale var.

  • admin
  • 2-Şubat-2019
  • 0 yorum
334 Okundu

Satıcıların Yaptıkları En Önemli Hatalar Nelerdir?

Satış yapmak her insanın başarılı olabileceği bir alan değildir. Çünkü çeşitli yöntemleri bilmek ve uygulamak gerekir. Bilinmemesi halinde satış teknikleri eğitimi alınmalıdır. Pazarlama faaliyetlerinin başarılı sonuçlanması için satışın da aynı şekilde başarılı yürütülmesi gerekir. Satış sırasında yapılan oldukça ciddi hatalar sonucunda bu başarının düştüğü görülür. Bunların engellenmesi satışın daha etkin ve verimli sonuçlanmasına katkı sağlar.

Müşteriyle İletişim Konusunda Hatalar

Bir satış temsilcisinin yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi müşteri ile yanlış iletişim kurmaktır. Satış teknikleri eğitimi konusunda ilk olarak önem verilen konu müşteri ile doğru ve başarılı iletişim kurmaktır. Müşterinin dinlenmesi iletişim konusunda en önemli adımdır. Müşteri hizmetleri olarak müşterinin istek ve taleplerini dinlemek gerekir. Aksi durumda şampuan almak isteyen birisine dış macunu satmak gibi garip bir senaryo içerisinde başarısız satışları izlemeniz söz konusu olacaktır. Bu yüzden müşteriyi dinlemek önemlidir.

Müşteriye İlgi Konusunda Hatalar

Satış temsilcilerinin yaptığı en önemli hatalardan bir başkası da müşteriye karşı ilgidir. Bazı müşteriler satış temsilcileri tarafından fazla ilgi görmekten rahatsız olurken bazıları da ilgi görmemekten fazla rahatsızlık duyar. Bundan dolayı ilginin ayarlanmasına dikkat edilmelidir. Müşterinin talep ve isteklerini dinleyecek kadar duyarlı ve ilgili bir satış temsilcisi olurken diğer taraftan ısrar ederek ürün aldırmaya çalışan bir satış temsilcisi olmamak gerekir.

  • Eğitim Adı : Satış Teknikleri Eğitimi
  • Eğitim Türü : Hazır Eğitim
  • Eğitim Türü : Bedava

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.